Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Шевченко В.М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Шевченко В.М. 
Виникнення і розвиток в Україні спеціальних шкіл для глухонімих у другій половині ХІХ - початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / В.М. Шевченко ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Здійснено цілісний історико-педагогічний аналіз виникнення та розвитку в Україні спеціальних шкіл для глухонімих дітей у другій половині XIX - початку XX ст. Виявлено, проаналізовано та розкрито історичні та соціально-педагогічні передумови, що вплинули на становлення і розвиток вітчизняної сурдопедагогіки. Проведено науково-теоретичний і порівняльний аналіз та з'ясовано, що спеціальне навчання й виховання дітей з порушеннями слуху в Україні має тривалу, цікаву та повчальну історію. Даний процес виник більше двохсот років тому у вигляді примітивних філантропічно-опікунських установ, у яких знаходили притулок лише поодинокі глухонімі діти. Впродовж XIX - початку XX ст. в Україні відкривалися нові заклади, зміст освіти таких дітей удосконалювався, розширювалася загальноосвітня підготовка, підвищувався рівень роботи школи, здійснювалася підготовка учнів до практичної діяльності. Проте мережа шкільних закладів і надалі не задовольняла наявних потреб, а велика кількість дітей перебувала поза системою спеціальної освіти. На підставі зібраних і опрацьованих джерел, документів, підручників, матеріалів періодичної преси досліджено теоретичні засади діяльності й організації навчально-виховної роботи у спеціальних закладах для глухонімих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч432.3(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА346400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шевченко В.М. 
Вікові особливості будови тіла дітей 4 - 12 років та дорослих людей 17 - 21 років: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.М. Шевченко ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше за розширеною антропологічною програмою вивчено 54 поздовжніх, поперечних та обхватних ознак. Досліджено формування соматичної будови та вікового розвитку дітей Подільського регіону. Визначено ступені соматичної зрілості за розмірами окремих частин тіла та компонентного складу маси тіла (жирової, кісткової та м'язової тканин) у порівнянні їх із дефінітивними параметрами осіб юнацького віку. Для визначення достатності маси тіла запропоновано використоння масо-об'ємного індексу. Об'єм тіла визначено у формі куба або циліндра за усередненими власними або груповими значеннями дев'яти діаметрів і довжини тіла. Виявлено, що найвищі показники індексу у дітей у 4 і 12 років, а самі низькі - у 6 і 7 років. Зазначено, що компонентний склад маси тіла вираховується за формулами Я.Матейко (1921). Доведено, що кількість м'язового компонента становить 37,1 %, жирового - 17,9 % та кісткового - 18,3 %. Визначення конституціональних типів проведено методом плечо-ростового індексу (Шевкуненко В.Н., Геселевич А.М., 1935). Встановлено, що кількість дітей у віці 4 - 12 рр., які мають мезоморфний тип статури становить 71 %, дітей з доліхоморфним типом - 16 %, з брахіморфним - 14,9 %. Зазначено, що даний кореляційний аналіз дозволив встановити силу та направленість зв'язків між розмірами тіла дітей та дорослих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.1 +
Шифр НБУВ: РА323838

Рубрики:

      
3.

Шевченко В.М. 
Ідентифікація громадської думки з проблем політики в соціологічних дослідженнях: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.02 / В.М. Шевченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Здійснено узагальнення теоретичного доробку й практики організації та проведення емпіричних досліджень стану та динаміки громадської думки з проблем політики. З'ясовано специфіку соціологічного розуміння суттєвих характеристик змісту поняття політичної громадської думки у порівнянні з його традиційним полстерівським трактуванням. Розроблено комплекс методичних та технічних прийомів ідентифікації феномену громадської думки щодо проблем політики у процесі емпіричного дослідження, що дозволило відмежувати політичну громадську думку від суспільного настрою. Визначено методологічні принципи побудови вибірки й обрання адекватного методу та проведення емпіричного соціологічного дослідження стану і динаміки громадської думки з проблем політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*46*332.1-723.58
Шифр НБУВ: РА331070

Рубрики:

      
4.

Шевченко В.М. 
Правила переміщення через митний кордон України підакцизних товарів та відповідальність за їх порушення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Шевченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання діяльності митних органів України у боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил у підакцизному товарообігу. Розглянуто історичні аспекти виникнення та розвитку акцизу. Проаналізовано основні етапи формування та розвитку боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, особливо під час переміщення підакцизних товарів. Охарактеризовано зміни адміністративно-юрисдикційних повноважень митних органів після прийняття Конституції України. Обгрунтовано висновок, що діюче митне законодавство не відповідає сучасному стану митної справи та митної політики, стримує розвиток господарської діяльності підприємств на внутрішньому та зовнішньому ринках. Адміністративно-юрисдикційна діяльність митних органів не забезпечує їх функціонування у даній сфері. Запропоновано законопроектні новації в кримінальному, адміністративному та митному законодавствах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.038 + Х829(4Укр)221
Шифр НБУВ: РА307948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського